parallax background

Wywiad z Magdaleną – uczestniczką pierwszej edycji kursu BrandAssist Wirtualna Asystentka

wordpress.com czy wordpress.org
WordPress.com czy WordPress.org – którą platformę wybrać?
17 sierpnia 2018
jak zmaleźć informacje w google
Jak znaleźć informacje w Google – szybko i celnie?
27 sierpnia 2018

Przedstawiamy uczestniczkę szkolenia Wirtualna Asystentka w 2017 roku Magdalenę Wasilewską-Gawiuk. Była to pierwsza edycja szkolenia prowadzonego w formie spotkań LIVE. Obecnie szkolenie dostępne jest na platformie zdalnej jako kurs online Wirtualna Asystentka. Magdalena odpowiedziała na kilka pytań, które dotyczą jej spostrzeżeń na temat szkolenia, pracy jako Wirtualna Asystentka i tego, co obecnie robi. Zapraszamy do przeczytania.


BrandAssist (BA): Kiedy usłyszałaś o Wirtualnych Asystentkach? Dlaczego pomyślałaś, że to może być pomysł na Ciebie?

Magdalena (M): Wirtualna Asystentka – było to dla mnie zupełnie nowe pojęcie, z którym spotkałam się dopiero, kiedy moja siostra zadzwoniła do mnie z informacją, że szkolenie szuka człowieka i tym człowiekiem jestem właśnie ja. Kiedy Zapoznałam się z informacjami o szkoleniu na WA organizowanym przez BrandAssist, uśmiałam się do łez, bowiem okazało się, że przez niemal trzy lata pracowałam właściwie jako Wirtualna Asystenta. Przynajmniej częściowo. Mój ówczesny szef przebywał za granicą, a ja zajmowałam się prowadzeniem biura, fakturami, mediami społecznościowymi, ofertami, delegacjami, stroną internetową itd. Często też pracowałam z domu, co bardzo mi odpowiadało, ponieważ mogłam wykonywać zadania nawet w późnych godzinach nocnych, co umożliwiło mi godzenie pracy ze studiami dziennymi.

BA: Jak wyobrażałaś sobie pracę w roli Wirtualnej Asystentki? Co Cię zaskoczyło na kursie Wirtualna Asystentka i zmieniło Twoje wyobrażenia?

M: Moja pierwotna wizja pracy jako WA łączyła się ściśle z moimi doświadczeniami zawodowymi. Kurs pokazał mi mnogość możliwości, jakie kryje w sobie praca jako WA i co za tym idzie rozwoju. Wskazał też konieczność specjalizacji i nieustannego zwiększania swoich kompetencji.

BA: Co sprawiło Ci największą trudność podczas szkolenia? Czy było coś, co kompletnie Cię zaskoczyło?

M: Największą trudnością był chyba czas kontra natłok wiedzy. Dosłownie mówiąc wyzwanie połączenia pracy, życia prywatnego i szkolenia w jedną całość. Dobra praktyka zarządzania własnym czasem. Na szkoleniu zaskoczyło mnie przede wszystkim zaangażowanie prowadzących i wspieranie nas (uczestników) na każdym etapie kursu oraz po jego zakończeniu. Ciekawe metody prowadzenia szkolenia umożliwiły przekładanie teorii na praktykę i usystematyzowanie własnych umiejętności.

BA: Kiedy myślisz o kursie Wirtualna Asystentka, jaka jest Twoja pierwsza myśl?

M: Ogrom wiedzy, narzędzi i perspektyw.

BA: Co zapamiętasz do końca życia z kursu? Jakieś hasło? Poradę?

M: Z kursu zapamiętam na pewno poradę o wykorzystaniu, a przede wszystkim dostrzeganiu własnego potencjału i kapitału, jaki każdy z nas posiada i który przy połączeniu z merytoryczną wiedzą i warsztatem stanowi klucz do sukcesu. Znajdź swoją specjalizację i bądź w niej najlepsza!

BA: Co sądzisz o Poli z BrandAssist i całości kursu Wirtualna Asystentka?

M: Pola to inspirująca osoba i do tego pełna pozytywnej energii. Zaimponowała mi jej wiedza i doświadczenie oraz umiejętność dzielenia się tym z uczestniczkami kursu. Pola od początku wspierała, podpowiadała i kiedy trzeba, stawiała do pionu. Pokazała mi, że mogę i potrafię więcej niż sama przypuszczałam.
Kurs był przygodą. Spotkanie z wiedzą, praktyką i litrami kawy wypijanymi przy realizacji poszczególnych zadań oraz przestrzeń do wymiany doświadczeń i inspiracji. Przemyślany merytorycznie, uporządkowany i obrazowy. Pozwala na odnalezienie swojego miejsca w świecie Wirtualnych Asystentek, jak również przełożenia tej wiedzy na inne pola własnych działań zawodowych niekoniecznie w przestrzeni WA.

 


BA:
Czym się teraz zajmujesz? Czy zostałaś WA?

M: Obecnie dążę do spełnienia swojego marzenia o połączeniu pasji z życiem zawodowym. Rozwijam i współtworzę razem z siostrą stronę www.2vegelovers.com poświęconą roślinnemu, zdrowemu odżywianiu i łączeniu tego z aktywnością fizyczną. Pomimo iż ostatecznie nie zostałam WA, wiedza z kursu ma przełożenie na moje obecne działania, rozwój strony, organizację eventów sportowo-żywieniowych i tworzenie pomysłu na biznes.

BA: Czy nadal pracujesz zdalnie? Co z Szefem, o którym wspominałaś na samym początku?

M: W chwili obecnej pracuję zdalnie przy budowaniu marki 2VegeLovers. Zdarza mi się również przyjmować zlecenia od znajomych, też byłych pracodawców, ale zawsze oceniam wcześniej, czy podejmowane wyzwania będą wykonane na najwyższym poziomie, czyli innymi słowy, czy moja doba jeszcze pomieści dodatkowe zadania.

BA: Jakie cechy powinna mieć osoba, która chce zostać WA?

M: Osoba decydująca się na pracę WA zdecydowanie powinna być osobą zorganizowaną i zmotywowaną do pracy. Zarządzanie własnym czasem to duże wyzwanie, zwłaszcza, że w wypadku pracy zdalnej konieczne jest łączenie obowiązków prywatnych z zawodowymi. Niezbędne jest również wygospodarowanie przestrzeni na rozwój i odpoczynek. Inną cechą jest komunikatywność i umiejętność dopasowania się do rozmówcy, co bardzo ułatwia pracę i zrozumienie oczekiwań i potrzeb Klienta. Kreatywne myślenie oraz chęć zwiększania swoich umiejętności, to również cechy, które nie tylko ułatwią pracę zdalną, ale również pozwolą na coraz wyższy zakres świadczonych usług.

BA: Czy sama chciałabyś kiedyś mieć WA w przyszłości? Jakie zadania chciałabyś oddelegować?

M: Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będę potrzebowała wsparcia WA. Asystentce przekazałabym zadania związane z social mediami oraz przygotowywaniem ofert i dokumentacji – dokumentacja projektowa, rozliczeniowa, kadrowa. Dobrym rozwiązaniem byłaby także obsługa skrzynki mailowej i kontakt pierwszego stopnia z klientami oraz kontrahentami.

BA: Co poradziłabyś osobom, które zastanawiają się nad szkoleniem Wirtualna Asystentka?

M: Nie zwlekajcie. To świetna inwestycja i możliwość dokształcenia w przystępnej i wartościowej formie.

 

Jeśli jesteście ciekawi opinii innych uczestniczek kursu, zapraszamy do lektury wywiadu z Elżbietą Daniel-Firlą.


Chcesz zdobyć wiedzę niezbędną, by zostać Wirtualną Asystentką? Zapraszamy na kursu online! Następna edycja rusza już jesienią. Zapisz się na listę zainteresowanych.