parallax background

W jaki sposób wirtualna asystentka pomoże osiągnąć Ci work&life balance?

Czy Twoja marka “chodzi” w podartych spodniach? O wizerunku graficznym marki.
10 grudnia 2020
Jak założyć kanał na YouTube i odnieść sukces?
15 lutego 2021

Uwierzysz, że mamy już początek 2021 roku?! W kalendarzach wielu z nas pojawiają się pierwsze cele, plany i marzenia związane z nowym rokiem. Planujemy, jak będzie wyglądało nasze życie zawodowe i prywatne… Ale jak w tym wszystkim zachować zdrową równowagę, work&life balance?
Co zrobić, by w pogoni za odhaczaniem kolejnych zadań nie wpaść w szaleńczy wir pracoholizmu? 

Równowaga z reguły zostaje zachwiana wtedy, gdy mamy zbyt wiele na głowie… Natłok obowiązków zawodowych i domowych sprawia, że często zaczyna nam brakować kilku godzin w ciągu doby. Kiedy to wszystko się nagromadzi, może prowadzić do wypalenia, stresu czy ogólnego uczucia przytłoczenia. Jak wynika z raportu OECD, prawie 40 proc. Polaków uważa, że równowaga w ich życiu niestety nie zostaje zachowana.

work&life balance

Jak więc zaplanować swój work&life balance?

Osiągnięcie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym jest naprawdę nie lada wyzwaniem, szczególnie w czasach coraz częstszej pracy z domu, a często także po godzinach! O ile nie jesteś w stanie rozciągnąć doby, by trwała 30h (sic!), o tyle możesz zrzucić z siebie ciężar przytłaczających, czasochłonnych obowiązków, delegując je wirtualnej asystentce

Siła outsourcingu! To temat, który został szeroko przedstawiony w bestsellerze Tima Ferrisa, „4-godzinny tydzień pracy” – autor wyjaśnia w nim, jak dzięki delegowaniu można zyskać nawet kilka godzin dziennie.

Nadmierne obciążenie pracą jest często tak samo nieproduktywne, jak nierobienie niczego, choć jest też dużo bardziej nieprzyjemne. Działaj wybiórczo – rób mniej – oto droga do większej wydajności. Skoncentruj się na kilku ważnych rzeczach i ignoruj pozostałe.

— Tim Ferris

work&life balance

Dlaczego outsourcing jest sekretem do zachowania work&life balance?

Po pierwsze – możesz skupić się na rzeczach, które jedynie TY potrafisz wykonać! Zamiast tracić swój cenny czas na wykonanie powtarzalnych i czasochłonnych zadań, możesz zająć się najważniejszymi, strategicznymi tematami.

Po drugie – zyskasz przestrzeń pozwalającą na skupienie! Ile razy byłeś w środku czegoś ważnego, ale musiałeś przerwać, aby odpowiedzieć na e-mail lub umówić się na spotkanie? Te przerwy mogą wytrącić Twój umysł ze stanu wzmożonej koncentracji. Outsourcing uwalnia Cię od tych blokujących przerywników, dając Ci przestrzeń do wykonania pracy w najbardziej efektywny sposób.

Osiągnij swój work&life balance dzięki współpracy z Wirtualną Asystentką!

Wirtualna asystentka może zdjąć z Twoich przemęczonych naprawdę barków mnóstwo zadań! Obok typowych zadań administracyjnych, takich jak obsługa połączeń telefonicznych i e-maili, planowania spotkań, WA to często także specjalistka w zakresie Social Media, marketingu, tworzenia stron internetowych czy obsługi księgowej. Tutaj znajdziesz pełną listę zadań, które możesz oddelegować specjalistkom z agencji asystenckiej BrandAssist.

work&life balance

Decydując się na współpracę z WA pozostawisz te drobne, acz ważne sprawy pod opieką kompetentnej profesjonalistki. Dzięki temu zyskasz swobodę skupienia się na głównym obszarze swojej działalności, bez konieczności rozmieniania się na drobne! W rezultacie spędzisz mniej czasu na pracy i będziesz mieć więcej czasu na życie osobiste 😊 

Marzysz o tym, by osiągnąć swój work&life balance?
Podejmij współpracę z wirtualną asystentką i przekonaj się, że delegowanie zmieni Twoje życie na lepsze!

Iza Zychowicz

WA BrandAssist