parallax background

Wirtualna Asystentka dla blogera – doskonałe połączenie!

Wirtualna asystentka dla doradców i project managerów
Wirtualna Asystentka dla doradców i project managerów (wideo)
18 listopada 2018
efektywna praca z wirtualną asystentką
Efektywna praca z Wirtualną Asystentką. Jak nie stracić kontroli i pieniędzy?
6 grudnia 2018

Prowadzenie bloga już od kilku lat przestało być postrzegane tylko jako hobby, a dla wielu osób stało się sposobem na życie i dochodowym biznesem. I nie ma w tym nic złego. Jednak blog “na poważnie” wymaga coraz więcej czasu. „Zawodowy” bloger podejmuje wiele różnorodnych działań, aby czytelnicy regularnie otrzymywali wartościowy content. Jak to zrobić, aby blog nie wykończył blogera? To proste! Odpowiedzią jest Wirtualna Asystentka dla blogera.


Twórcy internetowi często czują się osamotnieni. Robią w pojedynkę wszystko to, co wykonuje nieraz ekipa całego czasopisma. Piszą artykuły, robią zdjęcia (lub wyszukują pasujące), szukają reklamodawców (lub innych źródeł finansowania), dbają o infrastrukturę strony (chociażby aktualizacje wtyczek), są obecni w mediach społecznościowych. A wszystko to regularnie, gdyż zarówno czytelnicy jak i SEO doceniają systematycznie publikowanie treści. Czy pomyślałeś też o własnym newsletterze? Jesteś na bieżąco ze skrzynką mailową? Na blogerze spoczywa ogromna ilość zadań, jeśli chce on pisać do czegoś więcej niż do wirtualnej szuflady.

Dlatego coraz częściej blogerzy, którzy myślą o aktywnym rozwoju swojego bloga, szukają zdalnego wsparcia innej osoby. Co może zrobić Wirtualna Asystentka dla blogera? Oto parę przykładów.

• Wsparcie organizacyjne

Wirtualna Asystentka dla blogera może prowadzić kalendarz publikacji wpisów, przypominać o zobowiązaniach czy porządkować skrzynkę mailową. Zaplanuje także wysyłkę newslettera lub opracuje przemyślaną automatyzację w tym zakresie. Dzięki takiemu wsparciu bloger nie będzie drżał, że znów zapomniał o ważnej sprawie.

• Wsparcie przy pisaniu

Tutaj WA może dzięki umiejętnemu researchowi podsunąć pomysły na tematy wpisów zgodne z obowiązującymi trendami. Wyszuka też słowa kluczowe, doda potrzebne akapity i nagłówki, zoptymalizuje tekst pod kątem SEO. A może przydałby Ci się recykling treści na blogu? WA zaopiekuje się Twoimi wpisami i sprawi, że ich tworzenie będzie sprawniejsze.

• Wsparcie techniczne

Wirtualna Asystentka dla blogera zajmie się także zapleczem technicznym. Jeśli prowadzisz bloga opartego na CMS WordPress WA zadba o kopie zapasowe strony, zainstaluje aktualizacje czy wprowadzi drobne poprawki wizualne. Techniczne aspekty SEO bloga (np. podmiana zdjęć na lżejsze, uzupełnienie słów kluczowych dla wpisów, tagów i kategorii itd.) też możesz powierzyć Wirtualnej Asystentce.

• Wsparcie językowe

Jeśli dobrze poszukać, znajdziesz Wirtualne Asystentki specjalizujące się w korekcie tekstów. Boisz się literówek, brakujących przecinków lub ortograficznych byków? Wirtualna Asystentka stanie się Twoją „drugą parą oczu” i poprawi to, co umknęło Twojej uwadze. Jeśli nie czujesz się mistrzem pióra, możesz także zlecić WA stylistyczną obróbkę, aby tekst „lepiej się czytało”.

• Wsparcie graficzne

Czym byłby na blogu tekst bez obrazu? Niestety przedzieranie się przez dziesiątki banków zdjęć w internecie, żeby znaleźć to odpowiednie, wymaga masy czasu. Wirtualna Asystentka dla blogera zrobi to za Ciebie. Może także zmodyfikować grafikę pod Twoje potrzeby, aby pasowała do identyfikacji wizualnej Twojej strony.

Jesteś blogerem, któremu marzą się setki (tysięcy 😉 ) zaangażowanych czytelników? A może już osiągasz sporą popularność? Nie wahaj się skorzystać z pomocy doświadczonej Wirtualnej Asystentki. Możesz sprawdzić, co Wirtualne Asystentki BrandAssist mogą zrobić dla rozwoju Twojego bloga.

 

Maja Wróblewska-Lenartowicz

Wirtualna Asystentka BrandAssist