parallax background

Warto szkolić innych online – możemy pomóc, znamy się na tym

insta stories
Jak i dlaczego warto użyć Insta Stories do budowania marki osobistej?
10 marca 2021
LinkedIn w biznesie! Pomożemy Ci wykorzystać jego potencjał
10 maja 2021


Kursy online są coraz bardziej popularną formą szkolenia. Może dlatego, że zmusza nas do tego to, co dziś dzieje się wkoło i nie ma innych możliwości. Albo dlatego, że świat poddaje się coraz bardziej cyfryzacji.

Aktualnie w sieci można zauważyć wciąż rosnącą liczbę oferowanych kursów przez Internet. Gdzie wciąż odbywa się nabór kursantów. Zapotrzebowanie rośnie. Przez co coraz więcej firm proponuje tego typu formę nauki.

Zakres kursów online

Przeglądając oferty widać, że zakres proponowanych kursów rozszerza się. Jest ich coraz więcej. Kierowane są do osób z różnych branż, z różnym poziomem doświadczenia w różnych kierunkach. Wynika to z tego, że zapotrzebowanie na kursy online rośnie. Bo kto organizowałby taką formę doskonalenia gdyby nie było na to popytu?
W obecnych czasach możemy zaobserwować trwającą rewolucję cyfrową. Rzadko już zdarza się, że ktoś nie potrafi obsłużyć, choćby w podstawowym zakresie, komputera. 

Szkolenia online niosą ze sobą szereg korzyści, które okazują się być bardzo konkurencyjne dla tradycyjnych form zdobywania wiedzy.
Przede wszystkim kursy zdalne gwarantują oszczędność czasu, ponieważ mamy możliwość nauki w domu. Co w dzisiejszych czasach jest też bardziej bezpieczną formą, bez konieczności fizycznego kontaktu z ludźmi.  Nauka w systemie e-learningowym jest dostosowana do indywidualnego tempa i poziomu uczestnika.
W większości kursów online jest tak, że mentorzy nieustannie monitorują postępy kursantów oraz służą pomocą na każdym etapie nauki. Dzięki czemu wiemy, że nie zraziłam się trudnościami, a wręcz przeciwnie, będziemy stale motywowani do nauki.

Ponadto korzystając z tej formy podnoszenia własnych kwalifikacji poprzez platformę zdalną, którą proponuje część organizatorów kursów mamy możliwość kontaktowania się z innymi otrzymując tym samym pomoc od bardziej doświadczonych uczestników. Uważam, że system nauki e-learningowej jest odpowiedzią na potrzebny ludzi. Tak więc kursy online od samego początku, poprzez swoją formę, uczą wielu nowych umiejętności. Także pracy i komunikacji zdalnej. 

Szkolenie w formie online

Szkolenia online to świetna forma doskonalenia, poszerzenia wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń. Warto więc szkolić siebie, lub też szkolić innych – przekazując swoją wiedzę dalej. Jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności, kwalifikacje oraz wiedzę to czemu nie dzielić się tym z innymi? Jeśli jest coś co potrafimy robić doskonale, sprawdzamy się w tym, dobrze czujemy a zakres naszej wiedzy w tym temacie jest spory to możemy pomyśleć nad stworzeniem szkolenia online.

 Czy wiesz jak stworzyć kurs online? Jest 5 koniecznych narzędzi do stworzenia kursu:

  1. WordPress
  2. System do mailingu
  3. Płatności online
  4. Wystawianie faktur
  5. Platforma kursowa

Jest ktoś, kto zna się na tym i wie jak stworzyć kurs krok po kroku. Jest to Wirtualna Asystentka. Pomoże Tobie od samego początku, począwszy od pomysłu, kończąc na realizacji. Wiedz, że te 5 narzędzi to nie koniec. Pomiędzy każdym narzędziem są inne czynności, które wymagają pracy, zaangażowania, czasu. Warto szkolić innych online – możemy pomóc, znamy się na tym 😉

Reasumując, warto skorzystać z tego co daje nam technologia i możliwości XXI wieku – w tym przypadku z kursów online i usług WA 🙂

Ola Rekowska

Wirtualna Asystentka BrandAssist