parallax background

Shoplo – twój pierwszy profesjonalny sklep online

Pierwsze kroki w Trello
Narzędzia Wirtualnej Asystentki – pierwsze kroki w Trello
10 stycznia 2018
skróty w trello
Narzędzia Wirtualnej Asystentki – skróty TRELLO
13 lutego 2018

Jeżeli zaczęliśmy naszą przygodę z handlem lub już dłużej działamy, ale przychodzi czas kiedy zaczynamy myśleć iż dotychczasowe metody sprzedaży to już nie to – zaczynamy rozważać „otwarcie” sklepu online. Obecnie jest to dość wygodna i stosunkowo bezpieczna metoda sprzedaży naszych produktów czy usług. Nie ponosimy kosztów wynajmu lokalu, zakupu wyposażenia czy nawet zatrudnieniu pracownika. Musimy się jedynie zastanowić czego potrzebujemy. Aktualnie możliwości prowadzenia sklepów online są całkiem spore. Jeżeli nie posiadamy znajomości popularnego Word Pressa lub nie czujemy się z nim dobrze z pomocą przychodzą nam dostępne na rynku „gotowce”. Jednym z nich jest sklep online oferowany przez platformę Shoplo.


Opcje, koszty, zasady

Jedną z najważniejszych zalet sklepu online na Shoplo jest to, iż obojętnie jaki pakiet wybieramy mamy możliwość przetestowania go przez 14 dni zupełnie za darmo. Warto przygotować się na to i faktycznie maksymalnie wykorzystać dany bezpłatny czas – dzięki temu będziemy lepiej wiedzieć czego się możemy spodziewać.

Decydując się na sklep online na platformie Shoplo mamy do wyboru 4 podstawowe pakiety: Starter, Pro, Advanced oraz VIP. Różnią się między sobą opcjami które oferują i gwarantują. Warto przemyśleć co potrzebujemy. Niemniej jednak w każdej opcji mamy bezcenne wsparcie techniczne drogą mailową – coś czego nie będziemy mieć w przypadku tworzenia sklepu samodzielnie. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna zaleta – którą docenimy dopiero jak coś pójdzie nie tak. Również standardem oferowanym w każdym pakiecie jest to iż mamy dostęp do szerokiej gamy szablonów. W ramach każdego szablonu mamy sporo dostępnych opcji modyfikacji i idealnego dopasowania – dzięki czemu stworzymy nasz idealny sklep.

W standardzie mamy zapewnioną domenę „shoplo.com” jak i również możemy bezpłatnie podpiąć swoją wykupioną domenę. Kolejną podstawą jest świetnie zorganizowany hosting. W każdym pakiecie mamy nielimitowany transfer, liczbę odwiedzin, nieograniczoną pojemność dysku, backup danych i certyfikat SSL w checkoucie.

Jedynym kosztem jaki poniesiemy to comiesięczna opłata uzależniona od wybranego pakietu. Nie zapłacimy np. % od sprzedaży – co jest dużym plusem. Możemy się zdecydować na płatności comiesięczne lub opłatę za rok z góry – co zagwarantuje nam dodatkową zniżkę. Przy opcjach wyższych niż Standard dodatkowo dostaniemy „Pakiet korzyści” o wartości od 3000 do 5000 zł. Mamy w tym takie dodatki jak kampanię Facebook, GetResponse, czy Google AdWords, promocję na Skąpiec, Nokaut.pl oraz pierwsze darmowe paczki na Furgonetka lub Paczkomaty.

Kolejną różnicą między tańszymi i droższymi pakietami jest możliwość generowania raportów dotyczących produktów, sprzedaży, ruchu w sklepie czy nawet wyborów opcji dostawy.

Jeżeli planujemy ekspansje naszego sklepu poza granice kraju – warto zdecydować się na wyższy pakiet niż standard – ponieważ mamy opcję 2 dodatkowych wersji językowych. Z drugiej strony nawet jak nie jesteśmy pewni naszych planów na przyszłość – możemy zmienić nasz pakiet w trakcie – nie wiążą nas żadne umowy.

Nic samo się nie zrobi…

Obojętnie na co się zdecydujemy warto mocno przemyśleć nasz sklep, produkty i cel. Wbrew pozorom nawet na takiej gotowej platformie musimy poświęcić sporo czasu na załadowanie zdjęć produktów, na opisy oraz przygotowanie podstawowych danych i ustawień. Warto również zastanowić się nad np. płatnościami oraz formą wysyłania towarów (o ile nas dotyczy). Przygotowanie dobrze działającego sklepu online jest procesem bardzo czasochłonnym. Warto poświęcić więcej czasu i doszkolić się z pokrewnych dziedzin – np. odpowiednia prezentacja/ wizualizacja towarów, dobre hasła marketingowe a przede wszystkim porządne SEO. Do każdego sklepu możemy podpiąć również blog – który jak wiadomo obecnie jest bardzo dobrym „przyciągaczem” klientów do naszego sklepu. Krótko mówiąc – musimy przygotować sobie porządny plan działań i kolejno sukcesywnie odhaczać punkty na liście.

A na jeżeli potrzebujecie inspiracji i zebrania najważniejszych punktów w jednym miejscu – zapraszamy na nasz blog! Opiszemy je wkrótce!

Katarzyna Kowalska

Asystentka Wirtualna BrandAssist