parallax background

Pierwsze w Polsce szkolenie na Wirtualną Asystentkę zakończone!

SmartArt_wirtualna Asystentka
Co Wirtualna Asystentka o SmartArt wiedzieć powinna
15 grudnia 2017
Pierwsze kroki w Trello
Narzędzia Wirtualnej Asystentki – pierwsze kroki w Trello
10 stycznia 2018

Obecnie największy trend na rynku pracy – czyli praca zdalna, nie mogła obyć się bez coraz bardziej popularnego zawodu jakim jest Wirtualna Asystentka (WA). 


Szkolenie na Wirtualna Asystentkę było wyjątkowe nie tylko ze względu na to, że jest pierwsze w Polsce, ale również dzięki nietypowej realizacji. Całość trwała 14 dni. Oprócz wyśmienitych prelegentów, w całym projekcie wzięły udział firmy które przyjęły każdego z uczestników zajęć na praktyki. Wszyscy mieli do wykonania zadania, takie jak analiza SWOT czy przygotowanie propozycji postów na Facebooku i Instagramie. Efekty są zaskakująco dobre, ponad 90% przedsiębiorców wyraziła chęć dalszej współpracy z uczestnikami szkolenia w przyszłości.

Kto jest organizatorem projektu?

Głównym organizatorem projektu jest marka BrandAssist, która wraz z Brand24, SMSAPI, Legal Geek, AIP oraz wpdlazielonych, miała przygotować uczestników do realizowania siebie zawodowo online.
– Jest różnica między freelancerem a Wirtualną Asystentką. To przede wszystkim sposób podejścia do klienta i oferowanych usług. Wirtualna Asystentka tak jak freelancer pracuje dla klienta zdalnie i opiekuje się jednym z działów firmy: social media, marketingiem, eventami czy rekrutacją, ale dodatkowo opiekuje się również sprawami biurowymi i personalnymi. – mówi Pola Sobczyk, CEO BrandAssist.

 

Jaki był cel projektu?

Celem szkolenia było nie tylko nauczenie i przygotowanie uczestników do pracy w roli wirtualnych asystentek, ale również przekonanie i otwarcie się na pracowników zdalnych u MŚP. Czy się udało?- Myślimy, że tak! – kontynuuje Pola – zdecydowana większość firm nadal pracuje lub chce realizować współpracę z nowymi na rynku certyfikowanymi asystentkami. Bardzo nas to cieszy, ponieważ zdobycie pierwszego klienta to najtrudniejszy krok.

 

Kiedy kolejne szkolenie Wirtualnej Asystentki?

Kolejne podobne szkolenie planowane jest w październiku 2018 roku. W najbliższym czasie powstanie kurs online Wirtualna Asystentka oraz szkolenia uzupełniające wiedzę. Popularność WA uwydatnia potrzeby właścicieli MŚP, szczególnie jednoosobowych działalności gospodarczych oraz startupów. Potrzebą takiego rynku jest wyspecjalizowany pracownik. Wykorzystując ideę sharing economy w HRze, firmy są w stanie mieć w szeregach specjalistę, a nawet zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, bez kosztów pracowniczych.

 

Co dokładnie oznacza certyfikat BrandAssist Wirtualna Asystentka i dlaczego warto szukać WA z certyfikatem? Zobacz Certyfikat Wirtualna Asystentka

 

Jeżeli szukacie Wirtualnych Asystentek, znajdziecie je: https://www.facebook.com/groups/wirtualnaasystentkaa/

Podsumowanie szkolenia można obejrzeć na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=E1Ky3B5PHgE&t=20s

Daria Bodziony

Wirtualna Asystentka BrandAssist