Recenzja Agnieszki – uczestniczki wiosennej edycji kursu

recenzja Edyty kurs wirtualna asystentka
Recenzja Edyty – uczestniczki wiosennej edycji kursu
26 września 2018
wirtualna asystentka prawnika
W czym Wirtualna Asystentka może prawnikowi pomóc?
11 października 2018

Agnieszka Pojda to kolejna osoba, która zainteresowała się zawodem wirtualnej asystentki i… nią została. Nieskromnie przyznamy, że kurs BrandAssist miał coś z tym wspólnego 😉 Agnieszka od niedawna prowadzi własną działalność pod nazwą WorqAssist i zdobywa pierwsze doświadczenia w pracy z klientami. Oto jej opinia o kursie Wirtualna Asystentka. 


Jak zostać Wirtualną Asystentką?

To pytanie zadawałam sobie już od dłuższego czasu. Wiosną tego roku natknęłam się przypadkowo na informację na temat kursu on-line, który realizuje marka BrandAssist. Po zapoznaniu się z zawartością kursu postanowiłam zaryzykować i wziąć w nim udział. Kurs ruszył z końcem kwietnia, więc minęło już sporo czasu.

Czy polecam Ci kurs on-line „Wirtualna Asystentka”?

Dla mnie odpowiedź jest jasna. Jednak jeśli zastanawiasz się, czy warto i boisz się zaryzykować, odpowiem krótko – WARTO! Pieniądze przeznaczone na ten kurs były dla mnie najlepszą inwestycją! Inwestycją w siebie. Szczerze muszę przyznać, że już dawno się zwróciły.

Jak wygląda kurs od środka?

Kurs składa się z 30 modułów. W każdym z nich prowadząca Pola Sobczyk swoim spokojnym i przyjemnym głosem w krótkich (a czasem dłuższych) filmach opowiada o kulisach pracy wirtualnej asystentki. Porusza tematy i zagadnienia, które w 100% pokrywają się z tym, co Cię czeka jako wirtualną asystentkę. Doceniam to, że Pola jest nie tylko teoretykiem, ale przede wszystkim praktykiem! Współpracowała z wieloma klientami, w wielu branżach. Ma ogromne doświadczenie, z którego mam okazję czerpać pełnymi garściami.

Jakie tematy obejmuje kurs?

Moduły kursu on-line wirtualna asystentka obejmują szeroki zakres wiedzy. Prowadząca powtarza wielokrotnie, że najważniejsze jest określenie, w czym jesteś dobra, jakie umiejętności już posiadacz i w czym jesteś specjalistą. Oznacza to, że jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie – już możesz podjąć pracę jako wirtualna asystentka w ramach zadań związanych z tą właśnie działalnością! A ten kurs pomoże Ci w rozszerzeniu swoich umiejętności oraz wskaże drogę, jaką podążać.

Kurs zawiera w sobie podstawowe informacje o wirtualnej asystentce oraz jej kliencie. Dowiesz się, jakie pytania należy zadać klientowi przed rozpoczęciem współpracy. Pola Sobczyk omawia także kwestie prawne takie jak umowy zawierane z klientami. Kładzie również mocny nacisk na twoją markę, którą zaczynasz właśnie tworzyć, czyli najważniejsze kwestie związane z personal brandingiem. Ponadto Pola porusza kwestie związane z marketingiem, stroną internetową (którą każda wirtualna asystentka powinna mieć!), social mediami, podstawami copywritingu, mailingiem. Najbardziej przydatne były dla mnie moduły omawiające narzędzia pracy. Pola stworzyła tutaj filmy na ich temat, w których omawia je, pokazując ich funkcje.

Ekstra dodatki!

Razem z Kursem Wirtualna Asystentka otrzymujesz wiele dodatków. Jednym z nich jest niesamowicie przydatny kurs Eweliny Muc “WP dla zielonych”, czyli wszystko, co należy wiedzieć o WordPressie. Bardzo merytoryczna wiedza poparta praktyką.

Drugi dodatek to webinary, czyli spotkania on-line, w których uczestniczysz na żywo lub w określonym czasie wracasz do ich powtórek. Prelegenci spotkań wiosennej edycji zostali idealnie dobrani. Każda z tych osób zwróciła moją uwagę na problemy, których nie zauważałam dotychczas, przekazując przy tym konkretną wiedzę. Webinary w ramach kursu BrandAssist kończą się zawsze sesją pytań i odpowiedzi. Zwłaszcza w momencie ich trwania możesz wyciągnąć extra wiedzę i wiele dzięki niej zyskać!

Następny dodatek do kursu to miejsce codziennych spotkań kursantek, czyli tajna grupa na Facebooku. To tutaj “odrabiamy” zadania domowe, poznajemy się wzajemnie z innymi uczestnikami, dyskutujemy, prosimy o pomoc, porady i dzielimy się zdobytym już doświadczeniem.

Dodatek ekstra, ekstra 😉

Ostatnim i chyba największym dodatkiem jest mentoring prowadzącej. Pola Sobczyk we własnej osobie jest do naszej dyspozycji. Wspiera, pomaga, motywuje, doradza, czasem porozmawia także o rzeczach mniej poważnych. Stworzyła dzięki temu niesamowitą atmosferę. Poczucie, że każda z uczestniczek jest ważna, doceniana i nagradzana za swoje osiągnięcia i postępy.

Jak pracuje się z kursem?

Kurs trwa 12 miesięcy, to znaczy przez taki czas jest dostęp do platformy kursu. Jednak to jego pierwsze 3 – 4 miesiące były najbardziej intensywne! Wiele zagadnień, jakie obejmuje kurs, nie było mi obcych. Jednak tyle samo było dla mnie nowych.

Po ukończeniu kursu otrzymujemy dyplom poświadczający jego odbycie oraz możliwość przystąpienia do certyfikowanego egzaminu Wirtualnej Asystentki.

Czy żałuję?

Teraz po dokładnym przerobieniu kursu i rozpoczęciu pracy jako wirtualna asystentka cieszę się, że podjęłam to wyzwanie. Zastanawiając się głębiej nad decyzją o uczestnictwie w kursie Poli, muszę przyznać, że było to najlepsze rozwiązanie na starcie w roli wirtualnej asystentki. Trudno jest zaczynać pracę w nowym zawodzie, gdy tak naprawdę niewiele o nim wiemy. Pola pokazuje wiele technicznych zagadnień związanych z obsługą Klientów jako ich wirtualna asystentka.

Co dał mi kurs on-line Wirtualna Asystentka od BrandAssist?

Pierwsza rzecz, jaka przychodzi mi na myśl, to uporządkowanie posiadanej wcześniej wiedzy, odświeżenie jej oraz zdobycie pokładów nowej.
Dzięki kursowi Wirtualna Asystentka zobaczyłam od środka, jak wygląda zdalna praca. Nauczyłam się także wewnętrznej organizacji i wprowadzania zmian.
Dodatkowym bonusem są nowe przyjaźnie, które rozwijają się między uczestnikami.

Jak jest moja opinia o kursie Wirtualna Asystentka Poli Sobczyk?

Ciśnie mi się na usta (tzn. klawiaturę ;)) wiele słów, które wyrażają mój “mały wielki” zachwyt. Nie chodzi mi tutaj, a nawet jestem daleka od tego, żeby pisać same pozytywne rzeczy i wychwalać, polecając całe przedsięwzięcie. Jednak kiedy całkiem serio w 100% jestem zadowolona z udziału w kursie Poli, nie mogę inaczej.
Uważam, że najlepszym dowodem na to, jak przydatne i na jak wysokim poziomie umiejętności praktyczne przekazuje prowadząca wraz z Eweliną Muc oraz prelegentami, są nowo powstałe działalności uczestniczek kursu. W mojej grupie jest około 40 dziewczyn, z czego większość już stawia pierwsze kroki na rynku usług wirtualnej asysty, obsługując klientów. Co najważniejsze – odnoszą już pierwsze sukcesy!


Jeśli interesuje Cię opinia o kursie Wirtualna Asystentka innych uczestniczek zajrzyj do recenzji Edyty.

A jeśli tak jak Agnieszka chcesz zostać wirtualną asystentką i pracować zdalnie, zobacz nowe kursy online Wirtualna Asystentka. Do 11 marca 2019 r. możesz nabyć edycję kursu w promocyjnej cenie.

kurs wirtualna asystentka