parallax background

Narzędzia Wirtualnej Asystentki – skróty TRELLO

sklep online
Shoplo – twój pierwszy profesjonalny sklep online
31 stycznia 2018
promocja eventu
O czym warto pamiętać, promując swoją firmę na eventach?
27 marca 2018

O wygodzie korzystania z narzędzia często decyduje znajomość skrótów klawiaturowych – oto najważniejsze skróty, z którymi korzystanie z Trello staje się wiele łatwiejsze.


Często pierwsze kroki z nowym narzędziem idą nam opornie, ponieważ każdą prostą rzecz musimy przeklikać z menu albo do wszystkiego używać myszy lub touchpada.

Dlatego, gdy tylko poznamy już podstawy, które przedstawiłam w poprzednim artykule “Pierwsze kroki w Trello”, warto nauczyć się także skrótów klawiaturowych. Pozwoli to oszczędzić wiele czasu i sprawniej przemieszczać się po naszych planach podboju rynku, listach rzeczy do zrobienia, tablicach inspiracji, projektach i wszystkim tym, do czego może Trello nam posłużyć.

skróty w trello

Zacznijmy od podstaw

Po tablicy możemy przemieszczać się za pomocą strzałek (a górna i dolna może być zastąpiona odpowiednio przez K i J). Możemy wchodzić w karty klikając [Enter] a wychodzić z nich klikając [Esc]. To całkiem intuicyjne.  Zaznaczoną tablicę bardzo szybko przesuwać na sąsiadujące tablice poprzez klamry ostrych nawiasów w lewo [ < ] oraz w prawo [ > ].

Nową kartę tworzymy poprzez naciśnięcie [ N ], gdy mamy zaznaczoną kartę, nowa zostanie utworzona poniżej. Ciężko jest otworzyć skrótami nową kartę w pustej liście, ale i na to jest rada – wystarczy utworzyć ją w jakiejkolwiek liście i przesunąć na interesującą nas listę poprzez [<] i [>]

Trello ma dwa główne menu – Menu Tablic [ B ] pozwala przechodzić między naszymi tablicami. Natomiast Menu z ustawieniami karty [ W ] pozwoli nam szybko dostać się m.in. do etykiet czy zarchiwizowanych elementów.

Dwie kolejne przydatne opcje do uruchamiania na szybko to: archiwizowanie i dodawanie terminu.
Klikając [ C ] – czyścimy tablicę z zaznaczonej karty poprzez jej zarchiwizowanie (to swoiste usunięcie do kosza, z którego zawsze można wyjąć kartę lub ją wyszukać, ale nie rzuca się ona nam w oczy).
Natomiast [ D ] jak data, albo deadline to szybki sposób nadania terminu wykonalności naszej karcie.

skróty trello_

Gdy podstawy to za mało

[ L ] pozwala na szybkie otwarcie menu etykiet. Normalnie musielibyśmy się przeklikać przez  Menu tablicy -> Więcej ->Etykiety, a bardzo często potrzebujemy szybkiego odświeżenia jakie etykiety i w jakiej kolejności mamy ustawione w naszej tablicy.

Jak widać na ściądze – etykiety kolorystyczne można przypisywać za pomocą cyfr od 0 do 9 w standardowej kolejności etykiet – jeśli zmienimy kolejność kolorów, może to nie działać najlepiej.

Niepozorny średnik [ ; ] znacznie ułatwia pracę z etykietami, ponieważ karty z etykietami nie tylko mają oznaczenia kolorystyczne, ale zyskują opis danej etykiety w widoku tablicy.

Mam nadzieję, że nie muszę nikogo przekonywać do stosowania przemyślanego systemu etykiet. Jeśli jednak nie przekonałam Was do tej pory, to może następna funkcja Was przekona. Filtrowanie kart po etykietach pozwala uczynić wielką i od dawna używaną tablicę bardziej przyswajalną. Klikając [ F ] otwieramy okno filtrowania. I tu tylko od nas zależy, na czym chcemy się skoncentrować. Jeśli pracujemy w zespole, możemy klikając [ Q ] wyświetlić wszystkie karty przypisane do nas. Aby usunąć filtry i zobaczyć całość naszej tablicy klikamy [ X ].

À propos pracy w zespole – karty możemy szybko do siebie przypisać klikając spację [ Spacja] lub jedynie subskrybować [ S ]. Dodawać lub usuwać członków, spośród osób zapisanych do tablicy możemy poprzez kliknięcie [ M ] (od members).

No i ostatni skrót na dziś – stary poczciwy pytajnik [ ? ] otworzy nam okno z podpowiedziami odnośnie skrótów klawiaturowych. Więc jeśli mielibyście zapamiętać tylko jeden skrót z całego tego artykułu, to sugerowałabym właśnie ten.

Jeśli pragniecie poznać więcej narzędzi i technik pracy Witrualnej Asystentki i uważacie, że to kariera dla Was to zapraszam do zapoznania się z ofertą Kursu online Wirtualna Asystentka.

Maja Wróblewska – Lenartowicz

Asystentka Wirtualna BrandAssist