parallax background

Jak zrobić kurs on-line? Poznaj 5 koniecznych narzędzi

jak tworzyć grafikę na bloga
Wirtualna asystentko, porzuć Canvę! Jest jeszcze wiele do odkrycia!
14 października 2019
wirtualna asystentka dla prawnika
W czym Wirtualna Asystentka może pomóc prawnikowi?
25 listopada 2019

Czego potrzebujesz, aby zrobić swój własny kurs on-line? Na początku musi być oczywiście pomysł. Następnie rozpisujesz strukturę kursu, wykonujesz pomoce, np. w postaci plików do pobrania, a potem krok po kroku ustalasz, o czym będziesz mówić w filmach szkoleniowych lub podcastach.

Gdy te kroki są już za Tobą, pora zabrać się za realizację planów. I tutaj rozpoczynasz przygodę z narzędziami cyfrowymi. Jakie programy są niezbędne, aby zrobić kurs on-line? Poznaj 5 narzędzi, bez których na pewno nie możesz się obejść.

1. Word Press

Umożliwia nam tworzenie stron lądowania i strony WWW, na której będziemy mogli postawić naszą platformę kursową.

WSKAZÓWKA: zapoznaj się z Optimizepress.

2. System do mailingu

Aby sprzedać jak najwięcej dostępów do naszego kursu on-line, musimy dotrzeć z nim do jak największej ilości odbiorców.

Po zapisaniu kursanta, musimy dostarczyć mu wszelkich informacji niezbędnych do rozpoczęcia szkolenia. Gdybyśmy mieli robić to ręcznie, zajęłoby nam to mnóstwo czasu. Nie o to jednak chodzi, stąd idea systemów do mailingu, który zrobi to wszystko za nas.

Do wyboru mamy mnóstwo możliwości, płatnych i darmowych. Wyszczególnienie tych systemów z ich funkcjonalnościami to oddzielny artykuł 😊

WSKAZÓWKA: ważne jest, aby system ten współpracował z wybraną przez Ciebie platformą kursową. Wówczas można je synchronizować kilkoma kliknięciami.

3. Płatności online

To bardzo istotny element do zrealizowania kursu. Trzy najpopularniejsze systemy do płatności to: PayPal, DotPay i Tpay. Ważne jest to, aby dopasować te systemy do swoich predyspozycji i przede wszystkim możliwości finansowych.

WSKAZÓWKA:  system powinien współpracować z wybraną przez Ciebie platformą kursową. Wówczas można go synchronizować kilkoma kliknięciami.

4. Wystawianie faktur

Program do rozliczeń umożliwi nam kontrolowanie wszelkich finansowych aspektów. Najbardziej popularne platformy do wystawiania FV to: ifirma,pl; fakturowania.pl.

Ważne, aby zastanowić się nad wersją płatną, bowiem możemy zostać zaskoczeni, że maksymalna ilość FV jaką możemy wystawić w ciągu dnia to, np. 3. Abonamenty za takie systemy to np. ok. 120 zł rocznie w fakturownia.pl

WSKAZÓWKA: System do fakturowania może współpracować z wybraną przez Ciebie platformą kursową. Wówczas można zautomatyzować wystawianie faktur.

5. Platforma kursowa

I tutaj najważniejszy wybór: PLATFORMA KURSOWA,  która powinna być intuicyjna, łatwa w obsłudze, a przede wszystkim, jeżeli na początku pracy z nią chcecie działać sami, aby oferowała wsparcie suportu.

Mogę polecić Wam platformę WP IDEA. Najczęściej pojawia się ona podczas mojej współpracy z klientami. Obsługiwałam kursy działające na tej platformie z zakresu rozwoju osobistego, nauki języka obcego, szkoleń tematycznych, np. z reklamy na facebooku czy z tworzenia tekstów sprzedażowych. Oczywiście są jeszcze inne platformy, jak np.:

www.skyier.com

www.webtolearn.pl

www.edolando.com (jeżeli Twoją grupą docelową są:  menadżerowie, działy HR, pracownicy sektora MŚP i korporacji).

Z tymi wymienionymi platformami miałam okazję współpracować i wygrywa wśród nich zdecydowanie WP IDEA, za intuicyjność, za przejrzystość i za świetny kontakt z suportem, który zawsze jest w gotowości, aby Ci pomóc.

Zapomniałam jeszcze o jednej ważnej osobie, która jest niezbędna do pomocy przy tworzeniu kursów online. To Twoja Wirtualna Asystentka.

Pomoże ona spiąć wszystko w całość, nada formę Twojemu pomysłowi,  pomoże, aby Twój kurs powstał szybko, sprawnie i bezproblemowo. Należy bowiem liczyć się z tym, że oprócz wymienionych wyżej 5 niezbędnych narzędzi do zrealizowania kursu, trzeba będzie jeszcze przygotować grafiki, obrobić filmy wideo, skupić się na badaniu zadowolenia uczestników kursu przez ankiety.  

Agnieszka Kubasiewicz

Wirtualna Asystentka BrandAssist