Jak przywitać nowych członków grupy – instrukcja

Sprzęt Wirtualnej Asystentki, czyli hardware Wirtualnego Biura
4 maja 2018
Wirtualna Recepcja – przykład naszego klienta: salon fryzjerski
7 czerwca 2018

Grupy na FB to temat rzeka. Ilu adminów, tyle pomysłów na ich wykorzystanie. Dziś przytoczę przez jednych bardzo lubiany, przez innych niekoniecznie – post z powitaniem nowych członków.


W październiku 2017 Facebook wprowadził udogodnienia dla grup – między innymi ułatwienie witania nowych członków. Wcześniej trzeba było ręcznie “spisać” wszystkich nowych członków grupy i następnie ich oznaczyć w poście powitalnym. Obecnie administratorzy mają prefabrykowany post na wyciągnięcie myszki.
Z moich obserwacji wynika, że rozwiązanie to nie działa w aplikacji i wersji mobilnej witryny. Aby to ograniczenie obejść można kliknąć “żądaj witryny komp.” lub “wersja na komputer” (w zależności od przeglądarki na Waszym urządzeniu mobilnym). Do dzieła więc.

Jak przywitać nowych członków grupy – instrukcja

Na stronie głównej grupy, mając uprawnienia administratorskie po prawej stronie widzimy blok „dodaj członków” oraz „CZŁONKOWIE”. Tuż poniżej avatarków jest hasło ”W tym tygodniu przybyło XXX nowych członków. Napisz post, aby ich powitać.” i obok po prawej guzik „napisz post”. Po kliknięciu wyświetli nam się okienko ze standardowym postem ”Powitajmy nowych członków naszej grupy:” oraz odwołaniami do nowych członków. Odwołania to imię i nazwisko członka w formie linków do profili; gdy post zostanie opublikowany oznaczona w ten sposób osoba zostanie o tym poinformowana. Oczywiście możemy ten post edytować, aby był bardziej osobisty lub pasujący do naszej grupy. Warto też dodać przyjemną grafikę (zdjęcie).

Jeśli uznamy to za stosowne, to można podpiąć nasz post powitalny na szczyt listy postów na grupie. Już po jego publikacji klikamy w trzy kropki w prawym górnym rogu danego posta i zaznaczamy “przypnij post”. Proste, prawda? Zastanówmy się jednak, czy nie warto przypiąć jakiejś bardziej istotnej dla społeczności informacji, a może nawet powitalnego video?

Wirtualne Asystentki z BrandAssist mogą się zajmować Twoimi social mediami – np. dbać o społeczność w Twojej grupie na FB. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej napisz na hello@brandassist.pl

Zapraszamy do naszej grupy (klik)!

 

Maja Wróblewska – Lenartowicz

Asystentka Wirtualna BrandAssist