parallax background

Co Wirtualna Asystentka robi dla agencji marketingowej?

Zaangażowanie na Instagramie
Jak zwiększyć zaangażowanie na Instagramie?
10 lutego 2020
nieruchomości branża nieruchomości
Branża nieruchomości – wirtualna pomoc.
10 kwietnia 2020

W wyniku walki o uwagę oraz portfele klientów prężnie rozwija się branża marketingowa. Część firm ma swoje wewnętrzne działy marketingu, część współpracuje z agencjami marketingowymi. Dowiedz się, w czym Wirtualna Asystentka może pomóc agencji marketingowej, gdy zadań jest więcej niż rąk do pracy!

Agencje marketingowe powstały w ubiegłym stuleciu za oceanem wraz z nadejściem takich przełomowych zdarzeń jak produkcja masowa (Henry Ford i jego fabryka samochodów). Okazało się w pewnym momencie, że zaistniała nadprodukcja. To była na tyle kłopotliwa sytuacja, że po latach oszczędnego życia i braków spowodowanych wojenną zawieruchą, obywatele amerykańscy mogli już kupić wszystko, co im się zamarzyło. A tego, co mogli kupić, było coraz więcej i więcej… Jak wybrać w gąszczu produktów? Zaistnieć na danym rynku? Jak zdobyć przewagę nad innymi producentami tego samego asortymentu?

Amerykanie to specyficzny naród, który w każdej sytuacji potrafi dojrzeć … dobry biznes. Tak powstały agencje marketingowe. Firmy zaczęły zatrudniać “speców” od marketingu oraz wynajmować całe agencje i zdobyć pierwszeństwo na danym rynku.

Co może robić WA dla agencji marketingowej?

Zastanawiasz się jakie zadania można delegować wirtualnej asystentce, jeśli prowadzisz agencję reklamową? Podrzucam kilka pomysłów, ale najlepszym wyjściem jest po prostu spisanie wszystkiego, co zdołasz określić, jako swoje zadania i spytać WA, czy jest to wykonalne w sposób zdalny. Sporo Wirtualnych Asystentek specjalizuje się w obsłudze marketingowej, dlatego najszybciej doradzą Ci w tej kwestii.

Podstawowe zadania zdalne w agencji marketingowej:

 • zadania związane ze stronami www:
  – tworzenie landing page sprzedażowego,
  – modernizacja i zmiany na stronach www firm,
  – publikacja wpisów na blogach firmowych,
  – opisy stron www (SEO),
  – wdrażanie analityki webowej na stronach www,
 • praca kreatywna:
  – tworzenie grafik do postów, stories, prezentacji,
  – umieszczanie grafik, infografik na profilach społecznościowych,
  – obróbka plików video (mały montaż, dodawanie napisów),
 • praca  na dokumentach:
  – tworzenie instrukcji i procedur procesów,
  – przygotowanie dokumentów firmowych (z  logo i stopką),
  – zredagowanie tekstów,
 • inne:
  – tworzenie wizytówek firm na Google Maps,
  – analiza i research słów kluczowych,
  – pozyskiwanie opinii internetowych

Dlaczego WA to dobry pomysł dla agencji marketingowej?

Dla wypisanych powyżej zadania można rozpocząć współpracę zdalną, ponieważ jest to dużo korzystniejsze z kilku względów.

Mianowicie Wirtualna Asystentka współpracuje z agencją marketingową na podstawie umowy o współpracy. To wiąże się z tym, że wystawia fakturę VATowską. Co to oznacza?  Mamy z głowy wszelkie koszty pracownicze, oczekujemy efektu, a nie interesuje nas urlop, chorobowe i inne sprawy związane z pracownikiem etatowym.

Kolejną korzyścią jest to, że płacimy za konkretny czas, jaki został poświęcony na dane zadanie. Większość wirtualnych asystentek rozlicza się minutowo. Jeśli jakieś zadanie wymagało 20 minut pracy, to za tyle płacimy, a nie za pełną godzinę.

Korzyścią jest z pewnością to, że nie płacisz za “przestoje”. W każdej branży zdarzają się okresy “przejściowe”, między jednym projektem, a drugim. Pracownikowi etatowemu musi za ten czas zapłacić, wirtualnej asystentce – nie. Jest zadanie – płacisz, nie ma go – nie płacisz.

Nie oszukujmy się obecnie, gdy prowadzi się biznes czy to online, czy fizycznie, patrzymy na koszty, jakie ponosimy i próbujemy je eliminować lub zmniejszać, gdzie tylko można. Każdy zaoszczędzony w ten sposób kapitał możemy przeznaczyć na bardziej rentowne działania np. reklamę swoich usług i zdobywanie nowych klientów.

Jeśli jesteś zdecydowany, aby podjąć współpracę z jedną z nich, koniecznie sprawdź nasze usługi i skontaktuj się z nami. Dobierzemy odpowiednią osobę do Ciebie. Korzystamy przy tym z narzędzia, jakim jest test osobowościowy MAXIE DISC®. Skontaktuj się już dziś.

Danuta Cybulska

Wirtualna Asystentka BrandAssist